Nowy trend aranżacyjny – czarne baterie kuchenne

bateria kuchenna DeanteUrządzając kuchnię w pierwszej kolejności wybieramy szafki, sprzęty AGD. Na tym skupiamy się najbardziej. Zazwyczaj zostawiamy zakup zlewozmywaka czy baterii do niego na sam koniec. Wychodzimy z założenia, że właśnie te elementy aranżacyjne nie są istotne. Jednak tak naprawdę w kuchni najwięcej czasu spędzamy właśnie w okolicy zlewozmywaka. W minimalistycznych wnętrzach z kolei to właśnie bateria kuchenna spełnia także rolę dekoracyjną.

W ostatnich latach zauważyć można, że także w kwestii wyboru baterii powinniśmy kierować się tym co jest aktualnie modne. Coraz popularniejszymi i chętniej wybieranymi stają się czarne baterie zlewozmywakowe. Czarna bateria będzie idealnie wyglądała, gdy zestawimy ją z kontrastującymi jasnymi meblami i zlewozmywakiem.

Kontrast kolorystyczny nigdy nie wychodzi z mody i będzie dobrze wyglądał dziś jak i za wiele lat. Czarne baterie kuchenne będą tak samo idealnym dopełnieniem czarnych, grafitowych zlewów granitowych i czarnych mebli. W różnych odsłonach aranżacyjnych wyglądają dobrze. Należy jednak pamiętać, że wygląd baterii nie powinien być jedynym determinantem zakupu.

czarne baterie

Wysoka jakość czarnych baterii

czarna kuchenna bateriaKażda bateria, którą wybieramy powinna posiadać określone parametry techniczne, po to by nie tylko służyła długo, ale także była bezproblemowa podczas czyszczenia. Baterie dobrej jakości wystarczy podnieść. Te, które są polecane zazwyczaj nie należą do najlżejszych. Wyposażone być powinny w ceramiczną głowicę – która odpowiedzialna jest za długą i bezawaryjną pracę. Na końcu wylewki mogą posiadać perlator.

To właśnie on sprawia, że wypływająca woda jest zmieszana z powietrzem. Ma większą objętość i w rezultacie samej wody zużywamy nawet o 40% mniej. Czarne baterie kuchenne często są modelami bezdotykowymi. Rozwiązanie to jest idealne wtedy, gdy podczas prac kuchennych mamy brudne ręce i wtedy uruchomienie standardowej baterii oznaczałoby ubrudzenie jej. Posiadając bezdotykową baterię wystarczy zbliżyć do niej obiekt – dłoń, by ją uruchomić.

 

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką czy bez?

Baterie z wyciąganą wylewką mogą wydawać się niepotrzebne. Jednak tak naprawdę to właśnie one pozwalają na umycie czy napełnienie wodą jakichś zbiorników bez konieczności wstawiania ich do zlewu. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne i posiadając taki właśnie model baterii bardzo szybko przekonamy się o jego zaletach. Z cala pewnością prace kuchenne mogą przebiegać szybciej i sprawniej.